Завдання. Архівування данних серверів локальної мережі (невеликої мережі).

    Невелика комп"ютерна мережа офісу компанії має інформацію яку треба зберігати (бази данних, документи, презентації, та інше). Також, треба зберігати архіви (як це не дивно). Далі - моє бачення такого завдання.
    Невеликі офіси не можуть собі забезпечити комерційні програмні комплекси архівування данних - висока ціна
Як правило занадто дорого використовувати хмарні сервіси. Загальний об"єм данних для архівування 1...2 ТБ (орієнтовно до 6 ТБ при плані рік-місяць-тиждень або три останні тиждневі архіви)
    Відповідно, будемо розглядати (приймемо як ТЗ) план архівування данних із серверів мережі на окремий сервер архіву, з додатковим архівуваням на оффлайн носій (зовнішній диск 8ТБ або більше або на декілька дисків по 4ТБ).

Перший етап - оптимізація інфраструктури (якщо можливо)
    Створення серверу віртуалізації та перенесення всього, що можливо у віртуальне оточення. Сервер віртуалізації VMWare або Windows Hyper-V server якомога новішої версії. Встановлення системи на сервер віртуалізації та налаштування серверу з віртуальними машинами - окреме питання, яке тут не розглядається.

Другий етап - планування яку інформацію зберігати.
    Тут я пропоную архівувати віртуальні машини повністю. Якщо поб"є тільки якісь данні - можемо примонтувати диски та вичитати з них. У випадку загибелі віртуальної машни - відновити інфраструктуру простіше.
Остання версія Windows Hyper-V server дозволяє експортувати віртуальну машину в запущеному стані. WMWare - перед експортом треба вимикати віртуальну машину та експортувати в OVF-формат.

Третій етап - обираємо спосіб архівування.
    Буду використовувати FreeNAS (ZFS файлова система+ snapshot). Бо давно користуюся. Ті можливості, які там є - вирішують задачу та зручні для виконання завдання. Систему можна підняти на БУДЬ якому залізі (краще серверне або більш-менш сучасне, але можливо з пилу та патиків). Основна вимога - оперативна пам"ять більше 8Гб а рекомендовано на кожний 1ТБ сховища 1 Гб оперативної пам"яті(RAM). Система може з флешки запускатися.

Далі буде ...